Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Patikimi kalviai

User Rating:  / 1

kalvisKalvystės darbai Klaipėdoje – vieni populiariausių visoje Lietuvoje. Ieškantys patikimo klavio turėtų apsilankyti http://www.kalvita.lt/ tinklalapyje. Kodėl taip yra sunku pasakyti, tačiau vien dėl to uostamiesčio gyventojams tikrai pasisekė, kadangi stengdamiesi būti geriausiais, pajūrio kalviai gaminta nepriekaištingos kokybės, ypač įdomius, išskirtinius kalvystės gaminius, kurių tikrai gali pavydėti kitų regionų, ypač nutolusių nuo pajūrio, gyventojai. O jei kaip tik šiuo metu naujinate būstą, ieškote profesionalių ir įdomių metalo gaminių – kreipkitės į savo darbą gerai išmanantį kalvį. Na, o jei abejojate dėl kalvystės gaminių savo namuose ar namo kieme – skaitykite toliau ir suprasite, kad kalvystės gaminiai Klaipėdoje populiarūs ir vertinami tikrai ne šiaip sau.

Visų pirma, kalvio gaminiai suteikia galimybė ne tik papuošti namus ar kiemą, bet ir suteikti praktiškumo. Pavyzdžiui, įvairių formų ir ornamentų laiptų ar balkonų turėklai vienu metu ir saugo, kad nenukristume, neiškristume, ir suteikia grožio, pabrėžia Jūsų požiūrį, mintis ar išryškina kitas interjero detales, o gal tiesiog paslepia tai, kas neturėtų kliūti už akių. Taigi, tai, ką sukurs kalvis pagal Jūsų pagedavimą, tikrai gali būti pravartu namuose.

Žinoma, kalvystės darbai Klaipėdoje neapsieina vien tik turėklais. Daug dažniausi pastebimi įvairūs tvorų elementai, pačios tvoros bei vartai, kurie neretai sudaro labai didelį įspūdį apie visus namus ar bent jau kiemą. Todėl atmPatikiestinai pasirinkti tvoros ir vartų tikrai nerekomenduojama, geriau pagalvoti apie Jums tinkamus vartus ilgėliau, kurį laiką apsieiti be jų, tačiau įsigyti tokius, kurie tikrai Jums tiktų.

Kaip bebūtų, žmonėms vis dar labiau rūpi, kokias žaliuzes Klaipėda renkasi dažniausiai, kokias rekomenduoja, o ne tai, kas yra gražiau, patogiau ir tinkamiau konkrečiai Jums, ne tai, kas tikrai puoš Jūsų namus, o tik apsaugos nuo saulės ar pašalinių akių. Būtent išorės apdailai, kiemo papuošimui labiausiai ir taupoma, tiek laiko, tiek pinigų klausimais, nors, kaip vėliau tenka pastebėti, būtent kiemas ir bendras namo išorės vaizdas labiausiai ir patraukia akį, sužavi arba atgraso. Jei Jums bent kiek svarbus ne tik funkcionalumas ar maksimali galimybė sutaupyti, rekomenduojama bent šiek tiek padidinti savo biudžetą tvorai, vartams, takeliams kieme bei kitiems kiemo papuošimams, kurių šiuo metu yra tikrai visa galybė, net jei galvoti ne tik apie kalvystę.

Žinantiems ir suprantantiems, kad kalvystės darbai Klaipėdos miestą ir jo apylinkes puošia, o Jus išskiria iš kitų, sukuria prabangos ir tvarkos vaizdą Jūsų namuose ir aplink juos, verta žinoti ir tai, kad šiame regione dirba vieni geriausių kalvių, kurie gali realybe paversti įvairiausias Jūsų užgaidas, nuo paprasčiausių ornamentų iki gyvūnų atvaizdų, tarsi saugančių Jūsų teritoriją. Pasirinkti gero kalvio darbus tikrai nebus labai sunku, nes tikrai rasite tai, ko norite.

Baldų gamybos ištakos Lietuvoje

User Rating:  / 0

Pramoninė baldų gamyba išsivystė iš stalių amato, kurio tradicijos Lietuvoje siekia neatmenamus istorinius laikus. 1579 m. Vilniaus amatininkai gavo karaliaus Stepono Batoro privilegiją, kuri įsakė steigti stalių cechą. Buvo nurodoma, kad nariams galima gaminti įvairiausius stalus, spintas, kėdes, langų rėmus ir kitus gaminius bei pardavinėti juos Vilniaus turguje. Šio cecho nariais galėjo būti tik stalių meno meistrai, nemažai jų buvo ir atvykėliai iš užsienio, pvz.: baldžiai Friderikas Donelaitis, Jonas Mikutaitis buvo atvykę iš Tilžės. Didelė dalis baldų ir bažnytinės įrangos buvo pagaminta jėzuitų vienuolyno dirbtuvės.
Klasicizmo laikotarpiu šio stiliaus baldų gamyba buvo užsiimama didiko A. Tyzenhauzo ir Baltarusijoje veikusiose Radvilų manufaktūrose.

gaminanbaldus19 a. pabaigoje Kemeriškių kaime prie Kauno veikė Adlerio ir Rozenbliumo baldų dirbtuvės, kurios savininkų buvo vadinamos fabrikais. Kauno gubernijoje ypač pasižymėjo Jonavos baldžiai. Jų gaminiai – spintos, lovos, stalai, kėdės – buvo eksportuojami į Angliją bei Olandiją ir turėjo didžiulę paklausą. 1913 m. Kaune su medžio apdirbimu ir baldų gamyba susijusiose pramonės įstaigose dirbo apie 400 žmonių.

Carinės Rusijos okupacijos laikais Žemaitijoje garsėjo žymus vienetinių baldų gamintojas Augustinas Potockis. Jis daugiausia dėmesio skyrė kraičio skrynių, išmargintų įvairiais raštais, gamybai. Nedidelėse savo dirbtuvėse nukaldavo skrynioms apkaustus ir sudėtingus užraktus. Šiandien nemažai jo sukurtų stalelių, indaujų, altorių galima pamatyti bažnyčiose ir muziejuose.

1926 m. Mažeikiuose J. Šablinskas atidarė baldų įmonę „Klevas“, kurioje dirbo septyni žmonės. Vėliau įsikūrė Šapiro vadovaujama dirbtuvė – didžiausia “Klevo” konkurentė. Tarpukariu Kybartuose buvo gaminami metaliniai baldai – čia medinių baldų gamyba nebuvo paklausi, nes juos gaudavo viešai ar kaip kontrabandą iš Vokietijos.

20 a. 3–4 dešimtm. Lietuvoje baldininkus ruošė Kauno, Šiaulių, Panevėžio, Telšių, Ukmergės, Marijampolės, Seirijų amatų mokyklos. Čia besimokantys buvo supažindinami su baldų gamyba, sužinodavo apie to meto moderniausius meno gamybos principus, išaugusius užsakovų poreikius. Tokios amatų mokyklos turėdavo įvairių baldų žurnalų ir katalogų iš įvairių Vakarų Europos šalių, nuolat rengė parodas. Baigusieji mokyklas imdavosi dirbti savarankiškai arba nueidavo į jau rinkoje įsitvirtinusias įmones.

Tarpukariu jau dažnai baldus ar nors jų fragmentus projektuodavo dizaineriai: Gerardas Bagdonavičius, Sofija Pacevičienė, Vytautas K. Jonynas, Jonas Vainauskas, Antanas Gudaitis ir daugybė kitų. Ypač savo baldų paroda, surengta 1938 m. Kaune, išgarsėjo Jonas Vainauskas. Gražiausi ir kokybiškaiusi jo darbai puošė Prekybos, pramonės ir amatų rūmus. Jono Virako sukurti baldai buvo eksponuojami 2005 metais, minint šimtąsias jo gimimo metines. Nemažai garsaus baldininko Petro Rimšos gaminių galima rasti jo tėviškėje ir kai kurių kauniečių namuose. Jis ypač garsus raižytomis kėdėmis ir krėslais, kurie buvo pagaminti baigiantis Pirmajam pasauliniam karui ir pirmaisiais Nepriklausomybės metais, pvz.: kėdė ir fotelis skirti Petrapilyje įsikūrusiam Lietuvių draugijos nukentėjusiems nuo karo šelpti centro komitetui užfiksuoti nuotraukose. Buvo planuota į šį fotelį-sostą sodinti tariamą Lietuvos karalių Vilchelmą Urachą, tituluojamą Mindaugu Antruoju.

Minkšti svetainės ir miegamojo baldai

User Rating:  / 0

Kiekvienuose namuose yra daugybė įvairių baldų. Tačiau vieni iš svarbiausių mūsų poilsiu yra minkšti baldai svetainėje bei miegamojo baldai. Šiose būsto erdvėse esantys baldai yra skirti poilsui. Būtent svetainėje neretai po darbų yra praleidžiama daugiausiai lasivo laiko. Čia visa šeima susirenka žiūrėti televizoriaus ar pasišnekučiuoti apie nuvektus darbus.

minksti-baldai

Minkšti baldai pasitarnauja ne tik kaip poilsio vieta, bet ant jų sodiname ir pasisvečiuoti užsukusius draugus ar pažįstamus. Šioje namų erdvėje yra rengiamį įvairūs susibūrimai. Paprastai per didžiasias metų šventes, čia yra valgomos šventinės vakarienės. Todėl labai svarbu yra tinkamai pasirinkti minkštus svetainės baldus. Jei vedate aktyvų gyvenimo būdą ir jūsų namuose neretai yra rengiami draugų susibūrimai bei/ir vakarėliai - verta pagalvoti apie odinius baldus. Odiniai baldai pasižįmi ilgaamžiškumu bei yra itin atsparūs įvairiems aplinkos poveikiams. Tokiems kaip išlietas skystis ar sutepimas maisto padagardais. 

Miegamajo baldai taip pat yra svarbu

Miegamojo kambario baldai paprastai yra ne itin įmantrūs. Čia dažniausiai galime rasti lovą, staliuką bei drabužių spintą. Tačiau viskas priklauso nuo individualių kiekvieno iš mūsų poreikių. Štai didžiausiame Lietuvos baldų gamintojų katalge http://www.baldai.lt/miegamojo-baldai/ matome, kad yra daugiau nei du tūkstančiai įvairių miegamojo baldų. Tai išties įspūdingas skaičius. Tiesa reikia pažymėti, kad tai nereiškia, jog net du tūkstančius baldų galims "sukišti" į vieną miegamąjį - tiesiog minėtame kataloge yra itin didelis lovų, staliukų, čiužinių ir kitų prekių pasirinkimas.

Miegamajame taip pat svarbu ir apšvietimas. Rekomenduotina rinktis LED apšvietimą, kuris suteikia kur kas daugiau šviesos maniuliacinių galimybių, nei tradicinis, kaitrinis apšvietimas. Štai http://ledextra.lt/ internetinėje parduotuvėje yra siūloma įsigyti įvairių LED juostų. Šios LED Juostos gali būti montuojamos palubėse arba net pačiame balde. Išskirtinimu suteikia netradicinis apšvietimas. Čia siūlomos http://ledextra.lt/lt/24-interjero-juostos led interjero juostos gali šviesti ne tik mums įprasta balta šviesa, bet ir melsavai, žalsvai, rausvai ar kokia kita spalva. Taip pat yra galimybė jog spalvos tarpusavyje keitaliotusi. Tai padės sukurti išties išskirtinią atmosferą namuose.

Įsirenginėjant namus svarbu tinkamai suderinti baldus ir interjerą su juose gyvančių žmonių charakteriu. Jauniems žmonėms patartina  nebijoti ir eksperimentuoti, tiek apšvietimo, tiek baldų pasirinkimo srityje Šiuo metu kuoorginaliau būna įrengti namai - tuo daugiau dėmesio ir pagirų, paprastai susilaukia jų šeimininkai.

Automobilių transporto paslaugos

User Rating:  / 0

autobusasAutotransportas – tai transporto dalis, į kurią įeina keleivių vežimas ir krovinių pervežimas nebėginiais ir ne vandens, t. y. sausumos, keliais. Į automobilių transporto paslaugų sąvoką įeina miesto, tarpmiestinis ir tarptautinis keleivių vežimas, krovinių išvežiojimas į magistralinio transporto terminalus ir iš jų. Automobilių transportas išsivystė iš kelio transporto – arklių bei vežimų, kai šias transporto priemones išstūmė lengvosios mašinos ir sunkvežimiai.

Susisiekimo ministerijos duomenimis, Lietuvoje yra per 4 tūkst., vežančių krovinius į užsienį ir per 2,4 tūkst.važinėjančių vidaus maršrutais. Automobilių transporto paslaugos gali būti keleivių ir automobilių, taip pat smulkių ir stambių krovinių pervežimas tiek Lietuvoje, tiek užsienyje, perkraustymo ar transporto kontrolės valdymo paslaugos.

Pagal tai, kas yra vežama, transporto paslaugos gali būti suskirstytos į žmonių vežimą ir maisto bei nemaisto krovinių pervežimą.
Įmonių, užsiimančių žmonių vežimu, Lietuvoje yra beveik 600. Savo veikloje šios įmonės vadovaujasi toliau pateiktais Kelių eismo taisyklių nurodymais. Keleivius leidžiama vežti tik tam skirtomis (arba specialiai tam pritaikytomis) transporto priemonėmis ir tik pagal konstrukciją keleiviams skirtose vietose. Krovininio automobilio kėbule keleivius vežti leidžiama tik pritaikius kėbulą keleiviams vežti. Keleivius vežančiame krovininio automobilio kėbule turi būti sėdynės, įtaisytos 15 cm žemiau borto viršutinio krašto. Sėdynės, esančios išilgai priekinio, galinio ir šoninių bortų, turi būti su tvirtais atlošais. Krovininio automobilio kėbule leidžiama vežti tik ant sėdynių sėdinčius keleivius. Vežamų keleivių neturi būti daugiau, negu įrengta sėdimųjų vietų. Krovininio automobilio kėbule draudžiama vežti vaikus iki 16 metų. Vežti keleivius krovininio automobilio kėbule, kuriame yra įrengimų (krovinių), leidžiama tik tada, kai įrengimai (kroviniai) yra atskirti nuo keleivių sienele arba patikimai pritvirtinti. Dengto krovininio automobilio kėbule keleivius vežti leidžiama tik tada, kai keleiviai turi ryšį su vairuotoju ir prireikus gali duoti signalą sustoti.Vežti keleivių grupes krovininio automobilio kėbule leidžiama vairuotojams, turintiems ne mažesnį kaip 3 metų tos kategorijos vairuotojo stažą. Daugiau keleivių vežimo taisyklių galima rasti Valstybinės kelių transporto inspekcijos prie Susisiekimo ministerijos pagrindiniuose, keleivių vežimą reglamentuojančiuose teisės aktuose.

Receptu idejos

User Rating:  / 1

receptasMėgstantieji gaminti turi daugybę kulinarinių knygų, iš kurių kartas nuo karto semiasi įkvėpimo. Itin įgudę virėjai patys kuria receptus ir rašo receptų knygas. Tačiau idėjų galima semtis nebūtinai iš knygų ar vadovėlių – puikių valgių receptai publikuojami tiesiog internete

Šiuolaikinės technologijos sutekią galimybę Jums patikusį receptą iškarto atsispausdinti ir susidaryti mėgstamų valgių knygelę patiems. Receptų knygose dažnai aprašomi sudėtingi, itin prašmatnūs receptai, todėl tokios knygos dažnai lieka dūlėti lentynose. Beje, daugelis žmonių neturi tiek lėšų susipirkti būtinus patiekalui pagaminti ingredientus, kurie dažnai atsieina ne vieną dešimtį litų. O internete, neradus vieno recepto pagal turimus ingredientus, galima ieškoti kito ir galų gale vis tiek rasti priimtiną patiekalo receptą.

Dominuoja žuvies ir mėsos patiekalai

Lietuviai kaip šiauriečiai neįsivaizduoja savo dienos raciono be mėsos. Todėl pas mus šeimininkės dažniausiai gamina patiekalus iš mėsos. Pateikiama daugybę būdų, kaip mėsą:

  • Troškinti;
  • Virti;
  • Kepti;
  • Marinuoti;
  • Vytinti;
  • Rūkyti;
  • Ir t. t.

zuvies patiekalasTaip pat galime rasti receptų, kuriuose pateikiamos išsamios instrukcijos, kaip pasigaminti tokių patiekalų, kurių, atrodytų, net neįmanoma pasigaminti namuose. Tai yra įvairūs mėsos vyniotiniai, žlėgtainiai, šaltiena ir pan. Pristigusiems idėjų siūlomi tokie receptai, kurie yra itin paprasti, pavyzdžiui, nurodoma, kaip pasigaminti valgius naudojant padažus, kurių įsigyti galima tiesiog prekybos centruose.

Kitas plačiai naudojamas pagrindinis patiekalas yra žuvis. Galima teikti, kad žuvies patiekalai tai visai atskira patiekalų kategorija. Kaip žinia, skaniai žuvį paruošti yra sunkiau, ją ruošiant prireiks įmantresnių žolelių ir prieskonių, o netinkamai paruošta žuvis gali būti per daug sausa ar netgi trupėti. Žuvies patiekalai tradiciškai labiau vertinami yra prie Jūros ar kitų didelių vandens telkinių esančiose vietovėse. Taip yra ne tik Lietuvoje, bet ir visame pasaulyje.

Prekių pakuotės

User Rating:  / 1

deziazmogisAplink mus daugybė įvairiausių pakuočių, nuo saldainio popierėlių iki didžiulių sulčių ar kitų gėrimų pakuočių. Visos jos – produkto atvaizdas pirkėjui.

Pirkdami prekes, apie kurias turime nedaug informacijos, dažniausiai renkamės ne pagal pavadinimą ar išdėstymą lentynose, bet pagal pakuotę. Todėl galima teigti, jog pakuotė yra bene svarbiausias aspektas renkantis prekę.

Pakuotė būna labai įvairi, nuo daugybės spalvų, sakančių pirk mane, iki vienspalvių, perteikiančių tik būtiną informaciją apie prekę. Be abejo, kiekviena pakuotė ir prekė randa savo pirkėją, tinka vieniems ar kitiems, tačiau norint parduoti prekę daugeliui reikia atkreipti dėmesį į tam tikras pakuotės vietas, stebėti esamas ir nuspėti ateities tendencijas.

Daugelyje sričių prekių pakuotės yra panašios, o norintiems parduoti gaminį reikia sugalvoti kažką naujo, išskirtinio, bet tokio, kas pernelyg neatitolintų nuo esamų pakuočių. Tai nėra labai lengva, todėl tam turi būti skiriama nemažai lėšų, o darbą turėtų atlikti rinką išmanantys asmenys.

Dažnai sužaidžiama neįprastais dydžiais, kurie pastebimi iš tolo ir taip patraukia pirkėjus bent pasidomėti preke, ją apžiūrėti. Netradicinio dydžio ar formų pakuotė dažnai ne tik prekybos vietoje traukia, bet taip pat gali atkreipti kitų pirkėjų dėmesį ir prekių vežimėlyje ar jau išėjus iš parduotuvės. Taip pakuotė atlieka naudingą ir gerą reklamos funkciją. Neretai prekės būna pakuojamos tiesiog į polietileno maišiukus.

Pakuotė kai kuriuos pirkėjus ir tam tikras prekes veikia tik minimaliai, todėl į tokių produktų pakuotes nereikėtų investuoti daugybės laiko ir idėjų. Vargu, ar ypatingai išradingai įpakuotas kasdienis batonas pritrauks daugiau pirkėjų. Tiesa, kartais visus stereotipus ir išankstiniais nuomonės sugriauna pasirodžiusios ir sėkmingai prigijusios naujovės, tad galbūt pabandyti ir verta.

Neretai kurdami naują pakuotę didieji gamintojai ir pardavėjai siūlo ją iš anksto įvertinti. Kartais vertinimui ir balsavimui pasirenkama dar realiai neegzistuojanti versija, jos eskizas, o kartais paleidžiamas mažesnis kiekis produktų skirtingomis pakuotėmis į rinką ir stebima pirkėjų reakcija.

Be abejo, tokie bandymai atima šiek tiek laiko ir lėšų, tačiau tinkama ir pirkėjams patinkanti pakuotė ateityje atperka savo išlaidas ir paverčia jas pelnu. Tuo tarpu ne itin pirkėjams patraukli pakuotė ir jos atnaujinamas neatneša norimo pelno, nors ir išlaidos iš pirmo žvilgsnio atrodo mažesnės.

Pakuotė yra labai svarbi detalė atspindinti parduodamos prekės išskirtines savybes, traukianti tiek lojalius, tiek naujus klientus, todėl būtina tinkamai ją pasirinkti ir nepagailėti nei lėšų, nei laiko, kadangi tai greičiausiai atsiperka su kaupu.

Jūs esate čia: Home Buitis