Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Kaminai

User Rating:  / 1
PoorBest 
Kaminai 5.0 out of 5 based on 1 votes.

kaminas ant stogoBesikurdami naujuose namuose naujakuriai įsirenginėdami šildymo sistema daugiausiai dėmesio skiria židinio ar krosnelės išsirinkimui, tačiau gana mažai laiko skiria domėjimuisi apie kaminus. Kaminai yra taip pat labai svarbi šildymo sistemos dalis, skirta išvesti dūmams ir degimo metu išsiskyrusias dujas už patalpos ribų, tai yra, į lauką. Yra įprasta, jog iš namo stogo kyšo vienas kaminas, tačiau galima pamatyti ir namų, ant kurių stogų stovi ne vienas, o keli kaminai. Tai gali reikšti, jog name yra ne viena šildymo sistema, gal būt, įrengta pirtis ar keli židiniai. Tiesa, įmanoma į vieną kaminą pajungti ir daugiau nei vieną šildymo sistemą bei židinius, tačiau tai sudėtingesnė sistema.

Efektyvumo ir ekonomiškumo prasme, naudingiau naudoti sudėtingesnę sistemą, kuomet visi šildymo ir ventiliacijos elementai pajungti į vieną kaminą naudojant skirtingus kanalus. Tokia sistema name gali pasirūpinti profesionalūs kaminų meistrai, kurie kaminų įrengimu pasirūpins nuo brėžinių iki pilnai išbaigto kamino.

Kokybiškai ir profesionaliai įrengi kaminai atlikdami savo darbą nesukelia jokių rūpesčių, tačiau pasitaiko įvairaus broko, kuris, net ir būdamas nedidelės, gali sukelti labai didelių problemų ir papildomų išlaidų. Tam, kad išvengti problemų, pavyzdžiui gaisro, rekomenduojama nepasitikėti neoficialiais, raštiškų garantijų neteikiančiais kaminų meistrais, kadangi netinkamas kamino įrengimas gali sukelti pavojų Jūsų turtui ir gyvybei.

Projektuojant ir įrenginėjant kaminus vertėtų atsižvelgti ir į jo vietą. Tinkamai parinkta vieta leis sutaupyti papildomų šachtų sąskaita, be to, kaminai gali tapti puikia namo puošmena, o jei jų ne vienas – gražia kompozicija.

Kaminai reikalauja specialios priežiūros. Jei prie kamino prijungta tokia šildymo sistema, kuri nesudaro labai aukštos temperatūros – ant kamino sienelių kaupiasi suodžiai, kurie gali užsidegti. Tai aktualu tiems, kurie naudoja duju regeneracinius katilus ar atviro tipo židinius. Tuomet tereikia vienintelės žiežirbos ir kaminas gali užsidegti. Kuomet susikaupia suodžiai galima pajusti mažėjančia trauką, sumažėjusį šildymo sistemos efektyvumą. Siekiant išvengti gaisro kaminą būtina valyti. Lietuvoje nesunku įsigyti kaminų valymui skirtų šepečių. Priklausomai nuo kamino formos reikia įsigyti tiek kvadratinių, tiek apvalių formų šepečių, kurie gali būti ant teleskopinio koto arba tvirtinami prie lyno ir svorio. Kamino valymas nėra labai sudėtingas procesas, taip pat, skirtingai nei rodoma komedinio žanro animaciniuose filmuose – nereikia lįsti į patį kaminą.

Galima pastebėti tai, jog kaminai senos statybos namuose neretai yra pati silpniausia vieta. Tai yra, viduje gali būti viskas sutvarkyta nuo A iki Z, tačiau pamirštama sutvarkyti kaminą. Taip gali nutikti dėl dviejų priežasčių: užmaršumo ir lėšų. Neretai kamino rekonstruoti neapsimoka, tad bandoma laukti iki paskutinių akimirkų ir tik tada užsiimti naujo kamino mūrijimu, tačiau taip elgtis nepatartina, nes paskutinė akimirka gali ateiti anksčiau nei tikimasi.

Jei perkate jau pastatytą namą – atkreipkite dėmesį į kamino būklę. Jei kaminas aptrupėjęs, yra skilinėjimu tiek vidinėje, tiek išorinėje jo pusėje pasiruoškite papildomoms investicijoms. Net jei iš pažiūros kaminas ir tvarkingas – vertėtų prieš įsigyjant ar tik įsigijus būstą kreiptis į kaminų ekspertą, kuris nustatys, ar nėra pavojaus saugumui.

Jūs esate čia: Home Buitis Kaminai