Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Ko reikia noring gauti valstybės remiamą būsto kreditą?

User Rating:  / 3
PoorBest 
Ko reikia noring gauti valstybės remiamą būsto kreditą? 5.0 out of 5 based on 3 votes.

nauja seima2012 metų, rugpjūčio 14 dieną buvo patvirtintas įstatymas dėl valstybės ramiamų būsto kreditų suteikimo. Pagal socialinės apsaugos ir darbo ministerijos paruoštas rekomendacijas buvo paruoštas įstatymo projektas, kuriuo siekiama padėti šeimoms bei pavieniams asmenims įsigyti būstą. Įstatyme yra numatytos kvotos atskiriems šalies regionams bei paskirtas bankas (SwedBank), kuris ir teiks gyventojams lengvatinius kreditus.

Ką reikia žinoti prieš kreipiantis į banką dėl kredito suteikimo?

Legvatinis kreditavimas, kurį iš dalies finansuoja valstybė yra teikiamas Lietuvos gyventojams (piliečiams bei turintiems leidimą nuolatos gyventi Lietuvoje), jeigu jie paskutinius 12 mėnesių nebuvo deklaravę išvykimo iš šalies bei nustatyta tvarka deklaravo savo pajamas už minėtą laikotarpį. Taip pat labai svarbu, kad dokumentų pateikimo dieną, asmenų pajamos bei turtas neviršytų nustatytų maksimalių dydžių:

  • Vienišas žmogus  - 27 500 Litų, turimas turtas negali viršyti 40 300 Litų. Maksimali paskolos suma 180 000 Lt.
  • 2-3 asmenų šeimos pajamos per metus nedidesnės nei  38 500Litų, turimas turtas negali viršyti 81 900 Lt; Maksimali paskolos suma 300 000 Lt.
  • 4-5 asmenų šeimos pajamos negali būti didesnės nei 46 200 Litų, turimas turtas negali viršyti 109 200 Lt ; Maksimali paskolos suma 300 000 Lt.
  • <6 asmenų šeimos pajamos (vienam šeimos nariui) negali būti didesnės nei 7920 Litų, turimas turtas (vienam šeimos nariui) negali viršyti 26 000 Lt .

Visi asmenys, atitinkantys aukščiau minėtas sąlygas, gali kreiptis į savivalybes pagal gyvenamosios vietos deklaracija, kur pateikia visus reikiamus dokumentus, galės tikėtis nukreipimo į artimiausią banko skyrių dėl kredito paraiškos svarstymo.

Taip pat yra numatomos specialios išlygos būstų renovacijai bei pritaikymui neįgaliųjų poreikiams. Tikimasi, kad ši inicaityva padės aprūpinti nuosavu būstu ne vieną tūkstantį Lietuvos gyventojų.

 

 

Jūs esate čia: Home Finansai Ko reikia noring gauti valstybės remiamą būsto kreditą?