Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Greitieji kreditai

User Rating:  / 8
PoorBest 
Greitieji kreditai 5.0 out of 5 based on 8 votes.

Pasinaudokite mūsų partnerių pasiūlymais bei išskirtinėmis sąlygomis, kurios yra suteikiamos mūsų svetainės lankytojams:

Greitųjų kreditų palyginimas - Kreditus.lt - Išsirinkite skubų kreditą iki 34 000 litų

Paskolų internetu palyginimas - Paskolose.lt - sužinokite kur pirmą paskolą iki 1500 litų gauti nemokamai.

Norint apginti Lietuvos Respublikos piliečius bei nuolatinę teisę gyventi Lietuvoje turinčius užsienio šalių piliečius nuo greituosius kreditus teikiančiu įmonių savivalės, LT seime buvo priimtas vartojimo kreditų (dar žinomi kaip "greitieji kreditai" ) įstatymas (projekto Nr.XIP-1315(3) ES), šiame teisės akte yra nustatomas teisinis reguliavimas visų subjektų (juridinių asmenų), kurie teikia greituosius kreditus. Šiuo teisės katu yra siekiama vygdyti Europos Parlamento ir Europos tarybos direktyvą 2008/48/EB dėl vartojimo kredito sutarčių, kurioje nurodoma kaip teisingai turi būti reguliuoti greitieji kreditai bei paskolos. Direktyvoje yra nurodoma maksimali suma, kuri gali būti suteikta kaip aukščiau minėtos paslaugos, tai 75 000 eurų. Taip pat numatoma, kad finansų institucijos, teikiančios šias paslaugas, negali reikalauti turto įkeitimo už suteikiamus kreditus.

Pagrindinė šio teisės akto paskirtis yra tinkamai sureguliuoti įstatiminę bazę, kad smulkias paskolas galėtų teikti tik juridiniai asmenys. Siekiant griežtesnės šių juridinių asmenų kontrolės, jie privalės pateikti informaciją apie save bei detalų veiklos aprašymą Vartotojų teisių apsaugos tarnybai (VTAT). Užregistruotos bei apie save VTAT pranešusios įmonės bus įtrauktos į viešai prieinamą vartojimo kredito davėjų sąrašą. Įmonės, norinčios kreiptis dėl įtraukimos į greitųjų kreditų davėjų sąrašą, privalės raštu kreiptis į vartotojų tesių apsaugos tarnybą. Įstatyme taip numatomi specialūs reikalavimai, kuriuos turės atitikti juridiniai asmenys, siekiantys gauti teisę dalinti greituosius kreditus.

Greitųjų kreditų įstatyme taip pat yra reglamentuojamas ir reklamos galimybės tam, kad būtų išvengiama varotojus klaidinančių reklaminių triukų. Jeigu reklamuojant vartojimo kreditų paslaugas yra nurodoma palūkanų norma arba kitos su greituoju kreditu susijusios išlaidos, privalės būti nurodyta ir:

  • Fiksuotoji ir (arba) kintamoji vartojimo kredito palūkanų norma ir informacija apie išlaidas, įtrauktas į bendrą vartojimo kredito kainą;
  • Bendra vartojimo kredito suma;
  • Bendros vartojimo kredito kainos metinė norma;
  • Jei taikoma, vartojimo kredito sutarties trukmė ir vartojimo kredito grąžinimo terminas (jeigu jie nesutampa);
  • Prekių ar paslaugų kaina ir bet kokio išankstinio mokėjimo suma, jeigu vartojimo kreditas suteikiamas atidedant mokėjimą už konkrečias prekes ar paslaugas.

Siekant labiau apsaugoti paskolų gavėjus bei atsižvelgiant į vis dažniau pasitaikančius neigiamus vartotojų atsiliepimus, yra apribojama ir kreditus teikiančiu įmonių veiklos savivalė. Naujasis greitųjų vartojimo kreditų įstatymas reglamentuoja ir didžiausią metinę palūkanų ribą. Numatoma, kad metinės palūkanos negalės viršyti 250% ribos.

Teisės akte yra reglamentuojama ir ginčų tarp šalių nagrinėjimo tvarką. Kaip pagrindinė kontrolės institucija yra priskiriama vartotojų teisių apsaugos tarnyba. VTAT nagrinės atsiradusius nesutarimus ir privalės priimti sprendimus, kurie bus privalomi vykdyti. Tačiau yra palieka ir teisinė iškilusių problemų sprendimo galimybė. Jei viena iš šalių nesutiks su VTAT sprendimu - galės kreiptis į teismą bei jį apskūsti.

Vartojimo kredito davėjas – Juridinis asmuo (Įmonė, bendrovė), kuris siekdamas gauti pelną teikia arba įsipareigoja suteikti vartojimo kreditus.

Vartojimo kredito gavėjas (vartotojas) – fizinis asmuo, kuris siekia sudaryti ar sudaro vartojimo kredito sutartį asmeninimis, šeimos, namų ūkio, bet ne verslo ar profesinėms reikmėms.

Jūs esate čia: Home Greitieji kreditai