Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Kaip rūpintis plaukais šaltuoju metų laiku?

User Rating:  / 0
PoorBest 

plaukaiKiekvieno iš mūsų plaukų grožis pirmiausia priklauso nuo to, ar tinkamai yra prižiūrima galvos oda. Juk žvilgantys ir sveiki plaukai gali augti tik sveikoje odoje. Didžiulę įtaką galvos odos būklei daro viso mūsų organizmo sveikatos būklė. O šią savo ruožtu lemia keletas veiksnių: amžius, mitybos įpročiai, ligos, vitaminų stoka, metų laikas, klimatas, užterštumas, taip pat ir tinkamos higienos trūkumas, nuolatinis stresas ar nerimas. Kai orai tampa šalti, tiek galvos odai, tiek ir plaukams reikia kiek kitokios priežiūros nei vasarą. Be abejonės, užsukę į parduotuves, kurių interesų sritis yra įvairios kosmetikos priemonės Vilniuje ir kituose miestuose, rasite daugybę naudingų preparatų, bet pakalbėkime šį kart apie tai, kaip sustiprinti plaukus natūraliomis priemonėmis.

Jeigu jūsų plaukai esant šaltiems orams linkę sausėti, tuomet jums bus naudingas žuvų taukų, ricinų aliejaus, kiaušinio trynio ir sausiems plaukams skirto šampūno mišinys. Jį gamindami sumaišykite šaukštelį ricinų aliejaus su puse šaukštelio žuvų taukų ir pašildykite šį mišinį vandens vonelėje. Tuomet padalinkite plaukus į kelias sruogas pirštų galais įmasažuokite šį mišinį į galvos odą. Įmasažavus užsidėkite celofaninį maišiuką, jį apvyniokite šiltu rankšluosčiu ir pabūkite taip apie 15 minučių. Einant šiam laikui pasiruoškite dar vieną mišinį: suplakite kiaušinio trynį su šaukšteliu šampūno, skirto sausiems plaukams. Juo ištepkite aliejumi įtrintus plaukus ir palaikykite dar 5 minutes. Joms praėjus išplaukite plaukus šiltu vandeniu. Jei norite natūralaus plaukų balzamo, skalaudamos plaukus į dubenį vandens įpilkite šaukštelį acto arba citrinos sulčių.

Taip pat sausiems plaukams puikiai tinka bulvių kaukė su kiaušinio tryniu ir medumi. Jums tereikia smulkiai sutarkuoti 3 bulves, jas nusunkti ir sumaišyti su kiaušinio tryniu bei 20 g medaus. Tuomet šį mišinį švelniais masažuojamaisiais judesiais įtrinkite į galvos odą, kad jis geriau įsigertų, ir palikite apie 30 minučių. Joms praėjus nuplaukite šiltu vandeniu nenaudodamos šampūno ir leiskite plaukams natūraliai išdžiūti. Jeigu jus vargina gana smarkiai besiriebaluojantys plaukai, šią problemą padės išspręsti bulvių ir rūgpienio kaukė. Jums reikės sutarkuoti kelias švariai nuskustas bulves, nusunkti susidariusį skysti ir visą masę sumaišyti su 200 ml rūgpienio (svarbu atsiminti, kad kuo jūsų plaukai yra riebesni, tuo rūgštesnio rūgpienio reikės). Gautą mišinį užtepkite ant plaukų šaknų, o jo likučius – per visą plaukų ilgį. Tuomet užsidėkite celofaninį maišelį ir jį apvyniokite rankšluosčiu, po 30 minučių, kaukę išplaukite specialiu riebiems plaukams skirtu šampūnu.

Bulvės, kaip natūralios plaukų priežiūros priemonės, gali būti naudojamos kartą per savaitę. Jos tinka bet kuriam plaukų tipui ir puikiai gydo. Be abejo, daug kas priklauso ir nuo to, ko į jas įdėsite.

Paimkite dvi vidutines bulves ir jas smulkiai sutarkuokite. Kitame inde išplakite kiaušinio trynį su šiek tiek druskos ir įpilkite šaukštelį augalinio aliejaus bei šaukštelį skysto medaus. Gerai išmaišykite visus šiuos komponentus su turima bulvių tyre, padalinkite plaukus sruogomis, tepkite ją ant galvos odos, o likutį paskirstykite per visą plaukų ilgį. Ištepę šiltai apvyniokite galvą rankšluosčiu, o po 30–40 minučių išplaukite viską švelniu šampūnu.

Jūs esate čia: Home Laisvalaikis Kaip rūpintis plaukais šaltuoju metų laiku?