Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Kokia upe plaukti baidarėmis?

User Rating:  / 3
PoorBest 
Kokia upe plaukti baidarėmis? 5.0 out of 5 based on 3 votes.

Atėjus vasarai baidarės tampa viena geriausių šiltų dienų poilsio bei pramogų priemone. Pastaruoju metu vandens turizmas tiek Lietuvoje, tiek ir daugelyje šalių tapo ypač populiarus. Plaukiodami savomis ar išsinuomotomis baidarėmis patirsite neišdildomų įspūdžių ir puikiai praleisite laiką. Tie, kurie nuomoja baidares, siūlo aktyvų poilsį, ir galimybe pasigrožėti laukine gamta bei nuostabiais mūsų šalies vaizdais.

Klientui pageidaujant jis bus nuvežamas iki plaukimo vietos, bus suteikiami hermetiški maišai, duodamos gelbėjimosi liemenės. Šių įmonių interesų sritis yra ir kaimo turizmas: galite užsisakyti privačią stovyklavietę arba sodybą su pirtimi. Savo transporto priemones visada galima palikti stovyklavietėje.

baidares

Pakalbėkime kiek daugiau apie Dzūkijos upes, kuriomis tęsiasi patys populiariausi baidarių maršrutai Lietuvoje. Dzūkija garsėja ne tik grybais ir uogomis, bet ir gausybe upių bei upeliukų ir nuostabiu kraštovaizdžiu. Čia gausų nedidelių ir didelių kalvų ir pušynų – juk tai pati miškingiausia teritorija. Dzūkija turi ir nacionalinį parką, kuriame yra saugomi nepaprasto grožio gamtos paminklai. Pagrindinės poilsiautojų pamėgtos upės, kuriomis tęsiasi baidarių maršrutai yra Merkys, Ūla, Grūda, Varėnė, Baltoji Ančia.

Merkys yra devintoji pagal ilgį Lietuvos upė. Mūsų šalimi ji driekiasi apie 185 km. Plaukiant baidarėmis Merkio upe maršrutai nebūna sudėtingi. Juos nesunkiai įveikia daugybė turistų. Šioje upėje pasitaiko ir kliūčių: tai įvirtę medžiai ar po vandeniu pasislėpę akmenys. Baidarių maršrutą Merkio upe galima pasirinkti pagal kilometražą.

Puikiai vandens turizmui tinka ir Ūla. Tai vieną įspūdingiausių Dzūkijos upių. Nors jos vanduo dėl daugybės įtekančių šaltinių yra šaltokas, tačiau karštą vasaros dieną jis tampa tikra atgaiva. Ūlos srovė pasižymi jėga ir veržlumu, joje gausu kilpų bei vingių. Ši upė yra puikus pasirinkimas norintiems plaukti baidarėmis. Upės ilgis siekia apie 55 km. Plaukti ja ne tik labai įdomu, bet ir gana sudėtinga: šioje trasoje yra ne vienas vingis, gausybę staigių posūkių, išvirtusių medžių, akmenų smėlėtų skardžių.

Nuostabios gamtos fone besiraitanti Grūda yra Merkio kairysis intakas. Ji itin vingiuota, o pačiame žemupyje labai srauni ir rėvėta. Grūdos upėje gausu įvairių medžių užvartų, vietinės reikšmės lieptelių bei tiltelių. Ši upė ypač tinka pavasariniams ir rudeniniams vienos dienos plaukimams. Rekomenduojama patyrusiems baidarininkams. Dažniausiai baidarių maršrutai Grūdos upe driekiasi per Darželius ir Marcikonių plentą bei Puvočių poilsiavietę.

Dar viena dėmesio verta Dzūkijos upė yra Varėnė. Tai dešinysis Merkio intakas, į šią upę įtekantis Senojoje Varėnoje. Įprastai baidarių maršrutai Varėne siekia apie 20 km. Dažniausiai plaukiama vieną dieną. Kitą dieną galima plaukti Merkiu. Baltoji Ančia išteka iš Ančios ežero, plytinčio Lazdijų rajone, ji teka į pietus pro Kapčiamiestį, vėliau pasuka į rytus, kur prieš pat vandens jėgainę yra jos užtvenkta. Už jėgainės ši upė nuteka pietvakarių kryptimi ir prie pat Baltarusijos sienos įteka į Nemuną. Baidarių maršrutai, kurie driekiasi Baltąja Ančia, parenkami pagal kiekvieno turisto individualius pageidavimus. Taigi, dėl upių ir upelių gausos šiltuoju metų laiku Dzūkijoje ypač populiarus yra vandens ir kaimo turizmas. Juk kaitinant saulei norisi pabėgti iš miesto, pailsėti nuo darbų, susipažinti su nuostabia Lietuvos gamta, atsigaivinti upių vandenyse.

Jūs esate čia: Home Laisvalaikis Kokia upe plaukti baidarėmis?