Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Igoris Achremovas laisvės dar neišvys

User Rating:  / 0
PoorBest 

Už žurnalisto Vito Lingio nužudymą, kalintis Igoris Achremovas, lieką belangėje. Taip pirmadienį nusprendė Vilniaus apygardos teismas, kuomet atmetė Igorį Achremovą atstovaujančio advokato skundą dėl Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo nutarties, kuria netenkintas Vilniaus pataisos namų direktoriaus teikimas iš kalinimo įstaigos lygtinai paleisti Igorį Achremovą.

 Dar 1994 m. lapkričio 10 d.  Lietuvos Aukščiausiojo Teismo nuosprendžiu I. Achremovas buvo nuteistas, aukščiausiąją mirties bausme, kuri buvo pakeista įkalinimu iki gyvos galvos. Vilniaus apygardos teismo 2004 m. sausio 29 d. nutartimi, perkvalifikavus padarytas veikas, jam buvo paskirta 25 metų laisvės atėmimo bausmė. Šios bausmė pabaiga – 2018 m. spalio 21 d.

Vilniaus miesto 3-iasis apylinkės teismas 2011 m. liepos 26 d. nutartimi atmetė Vilniaus pataisos namų direktoriaus teikimą dėl I. Achremovo lygtinio paleidimo. Teismas nutarė, jog „nuteistojo atliktos bausmės terminas yra per trumpas, kad paskirtos bausmės tikslai būtų pasiekti, jis negali būti toliau taisomas neizoliuotas nuo visuomenės“. Nuteistojo gynėjas apeliaciniu skundu Vilniaus apygardos teismo prašė panaikinti žemesniosios instancijos teismo nutartį ir bylą perduoti tam pačiam teismui nagrinėti iš naujo. Teismo posėdyje advokatas, papildydamas savo reikalavimus, jau prašė nutartį panaikinti ir I. Achremovą paleisti lygtinai iš pataisos namų.

Vilniaus apygardos teismo Baudžiamųjų bylų skyriaus teisėjų kolegijos, kuriai pirmininkavo Stasys Lemežis, nuomone, apylinkės teismo sprendimas – teisėtas ir pagrįstas. „Nusikaltimą I. Achremovas padarė veikdamas ne bet kokia, o būtent tiesiogine apibrėžta tyčia, – akcentuojama apygardos teismo nutartyje – Kėsinimosi dalykas buvo žmogaus gyvybė, nusikaltimas buvo pabaigtas (...). Nužudytas žurnalistas ryšium su savo tiesioginiu darbu, o tuo padaryta ypatinga žala ir neatstatomos pasekmės nužudytam asmeniui, jo artimiesiems, bendradarbiams ir visuomenei“. Teisėjų kolegija pabrėžia, jog „teismas turi atsižvelgti ne tik į teisėtus nukentėjusiųjų bei jų artimųjų, bet ir į visuomenės interesus, sulaikyti nuteistąjį nuo naujų nusikalstamų veikų darymo“.

Teisėjų kolegija atmetė nuteistojo gynėjo argumentus, kad nesivadovauta Kalėjimų departamento direktoriaus įsakymu ir generalinio prokuroro rekomendacijomis. Teismui jie neprivalomi, o pataisos namų administracija turi teisę pareikšti savo nuomonę dėl lygtinio paleidimo, kuri nebūtinai sutampa su nuteistojo ir jo gynėjo nuomonėmis. „Teismas vertina, kad I. Achremovas pataisos namuose pakankamai teigiamai charakterizuojamas, tačiau tai nėra pakankamas pagrindas jo atžvilgiu taikyti lygtinį paleidimą“ – reziumuojama šiandien paskelbtoje teismo nutartyje.

Beje, pataisos namų administracija, įvertinusi įvykdyto nusikaltimo sunkumą, atsižvelgdama į didelę (septyneri metai ir beveik trys mėnesiai) dar neatliktos bausmės dalį, netarpininkavo dėl I. Achremovo lygtinio paleidimo .

Teisėjų kolegija nutarė atmesti I. Achremovo advokato skundą ir palikti galioti Vilniaus miesto 3-iojo apylinkės teismo 2011 m. liepos 26 d. nutartį. Vilniaus apygardos teismo nutartis – galutinė ir neskundžiama.

Jūs esate čia: Home Teisė Igoris Achremovas laisvės dar neišvys