Font Size

SCREEN

Profile

Layout

Menu Style

Cpanel

Vardus ir pavardes keis operatyviau

User Rating:  / 3
PoorBest 
Vardus ir pavardes keis operatyviau 4.3 out of 5 based on 3 votes.

issiskyrimasPrėjusiais 2012 metais Lietuvoje buvo daugiau kaip tūkstantis norinčųjų pasikeisti savo vardą ar pavardę. Nors tendencija ir kiek sumažėjo, lyginant su 2010 ar 2011 metais, bet toks norinčųjų skaičius vis dar yra nemažas ir reikalavo naujų sprendimų būdų, kaip tai galima būtų padaryti operatyviau.

Nuo šių metų įsgaliojo nauja pavardžių keitimo supaprastinta sistema. Jei po vestuvių siekiama pasikeitsi pavarde ar po skirybų susigrąžinti seniau turėta - nuo šiol sprendimą dėl pavardės keitimo galės priimti civilinės metrikacijos skyriai. Norintys pasikeisti pavardę galės kreiptis į bet kurią civilinės metrikacijos įstaigą, o ne pagal savo gyvenamąją vietą.

Šiuo metu yra galimybė tėvams pakeisti nepilnamečio vaiko vardą. Sprendimą dėl nepilnamečio vaiko iki 3 mėnesių amžiaus vardo pakeitimo civilinės metrikacijos įstaigos priima savarankiškai. Kai pageidaujama keisti vyresnio kaip 3 mėnesių amžiaus nepilnamečio vaiko vardą, prašymo pagrįstumą vertina ir Teisingumo ministerija. Prašyti pakeisti nepilnamečio vaiko vardą galima tik tuo atveju, jeigu turimas vardas neatitinka jo interesų, taip pat, jeigu vaiko vardo keitimas neprieštaraus jo interesams.

Tais atvejais, kai pats vaikas yra sulaukęs 10 ar daugiau metų, be kitų dokumentų civilinės metrikacijos įstaigai turi būti pateikiamas raštiškas vaiko sutikimas dėl jo vardo keitimo. Visus šiuos dokumentus civilinės metrikacijos įstaiga persiunčia Teisingumo ministerijai, kuri sprendimą dėl vaiko vardo keitimo priima per 2 mėnesius.

Dažniausiai pageidaujama vaiko turimus du vardus pakeisti į vieną iš jų, kuriuo vaikas vadinamas arba vaiko turimą vieną vardą pakeisti į kitą vardą, kuriuo vaikas vadinamas ir kuriuo prisistato aplinkiniams.
Pernai pakeisti 115 vaikų, vyresnių kaip 3 mėnesių amžiaus, vardai. Daugiausia prašymų (44) pakeisti nepilnamečio vaiko vardą gauta Vilniaus miesto savivaldybės administracijos Teisės departamento Civilinės metrikacijos skyriuje. Į Vilniaus rajono savivaldybės administracijos Civilinės metrikacijos skyrių kreipėsi 9 vaikų tėvai dėl savo vaikų vardų pakeitimo. Klaipėdos mieste dėl nepilnamečių vaikų vardų pakeitimo pateikta 11 prašymų, Kauno mieste – 8, Panevėžio mieste vardą pakeisti prašė 5 vaikų tėvai.

Nepilnamečių vaikų tėvai, kurių atžalos patiria sunkumų dėl turimo vardo, džiaugiasi atsiradusia galimybe pakeisti vaiko vardą.

Šaltinis: Teisingumo ministerija

Jūs esate čia: Home Teisė Vardus ir pavardes keis operatyviau